top of page

СТОРІНКА ПСИХОЛОГА

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЯЛЬНОСТІ

ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ У 2023/2024 Н.Р.: ПСИХОЛОГІЧНИЙ

СУПРОВІД НУШ, СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ПІД ЧАС ВІЙНИ

можна переглянути за посиланням

ПСИХОЛОГ НВК
Колодочка Ігор Іванович
SDC12393.jpg

Психологічна підтримка у військовий час

Програма "Завжди поруч"

Річний план  практичного психолога 2023-2024

10 обов’язкових правил для батьків дитини з аутизмом (ПОСИЛАННЯ)

ЛІНІЇ,ПЛАТФОРМИ_ПСИХОЛОГІЧНОЇ_ДОПОМОГИ

Вправи для дітей в укритті

САМООСВІТА

План роботи соц. пед. на 2023-2024 н.р.

Поради учасникам освітнього процесу у військовий час :

 

Для батьків:  «Мистецтво доброти: навчіть дитину піклуватися про інших»

https://childdevelop.com.ua/articles/upbring/17/

 Для педагогів:  «Як зберігати рівновагу під тиском стресу»

https://mizky.com/article/259/stay-calm   

Для учнів:

Переглянути відео про доброту

https://www.youtube.com/watch?v=PvJv38LC5Ws

Техніки нетрадиційного малювання

 https://prakti4no.ru/kreativnoe-risovanie-dlya-detej-netradicionnye-texniki/

Тести із самопізнання , для учнів старших класів

https://www.youtube.com/watch?v=upBRbXfbU5Y

https://www.youtube.com/watch?v=1AOPwj2Hg9w

https://www.youtube.com/watch?v=R02cIFtCCp0

8 мультфільмів, які чудово мотивують

10 цікавих фактів про психологію людини

1. Всім нам відомо, що психологія — це наука про сукупність психологічних явищ та поведінку людини, вищих тварин, яка пояснюється на основі цих явищ. Отже, об'єктом науки є людина, істота наділена свідомістю та внутрішнім суб'єктивним світом. Психологію можна віднести до одної з найцікавіших наук. Якщо Вам все ж хочеться дізнатися більше, то цікаві факти про психологію Вам допоможуть.
2.  Мозкова діяльність продовжується навіть тоді, коли ми відпочиваємо. У цей момент відбувається фільтрація того, що дійсно потрібно відкласти в пам'яті, а що прибрати «про запас». Прокинувшись вранці ви ніколи не забудете те, що дійсно важливо для вас, але і не згадаєте того, на чому не зупинили свою увагу вчора.
3. Людина відчуває себе більш успішною та щасливою тільки тоді, коли її мозок чимось зайнятий. Більш того, сіру речовину не цікавить монотонна робота – мова йде якраз про постійну метушню, концентрацію та перемикання з однієї роботи на іншу. Тільки в такі моменти людина відчуває себе щасливою.
4. Ви не можете не звертати увагу на їжу, та на небезпеку. Чи помічали ви, що люди завжди зупиняються, щоб подивитися на сцени нещасних випадків.
Насправді, ми не можемо не звертати уваги на ситуацію небезпеки. У кожної людини є особлива частина мозку, яка відповідає за виживання та запитує: «Чи можу я це з'їсти?  Може це мене вбити?».
5. Дослідники довели, що якщо в юності людина вміла відмовлятися від того, чого сильно бажала, їй даються життєві випробування простіше та з мінімальними втратами.
6.  Для того, щоб до чогось звикнути необхідно трохи більше 2-х місяців, а точніше – 66 днів. Саме такий період знадобиться людині для того, щоб сформувати та довести до автоматизму будь-яку дію. Наприклад, якщо ви хочете перейти на правильне харчування, то вам може знадобитися трохи менше – приблизно 55 днів. А ось до спорту доведеться звикати довше – до 75 днів.
7. Якщо ви думаєте, що можете мати безмежну кількість друзів, ви глибоко помиляєтеся. Виявляється, що людина за все своє життя може дружити до 150 разів.
8. Бувають випадки, що ви хочете зробити дівчині приємне, подарувавши подарунок, але не знаєте що їй потрібно. Рішення є! Скажіть їй, що купили подарунок та запропонуйте відгадати, що це. Вона перерахує те, що хоче.
9. Якщо вас мучать кошмари по ночах, можливо, ви мерзнете уві сні. Науковий факт – чим холодніше в спальні, тим більше шансів побачити поганий сон. Навіть позитивні події, такі як закінчення університету, вступ у шлюб або нова робота, можуть призвести до депресії.
10. Кращим засобом від турбот, тривожності і стресу є читання. Це заняття надає більш швидкий ефект на організм. Дивно, але цей спосіб багато кращий прийому алкоголю, набагато ефективніший за прогулянки, чаювання або прослуховування музики.

Міфи про суїцид

Методика визначення схильності до депресивної поведінки

СЛУЖБА ЕКСТРЕНОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

«ТЕЛЕФОН ДОВІРИ»

 

 

 


 

НАШІ КОНТАКТИ: (0542)78-00-00   та   050-914-40-24

 

ЦІЛОДОБОВО

АНОНІМНО

БЕЗКОШТОВНО

18 причин звернутися до психолога.png

Програма профілактики суїцидальної поведінки  серед неповнолітніх

в Слоутськму НВК на 2019  –  2020 навчальний рік.

можна переглянути за посиланням

В період з 25 листопада до 10 грудня 2019 року  в Слоутському НВК проходила щорічна акція «16 днів проти насильства» . Головним завданням акції було формування свідомості в учнів щодо нетерпимого ставлення до насильства. В  період проведення акції в нашому навчальному закладі  відбулися, зокрема такі заходи, як «Подаруй частинку світла» до Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями, тематичні виховні години з питання попередження насильства та розповсюдження СНІДу та ВІЛ, інформаційні повідомлення  в класних куточках з нагоди Міжнародного дня ООН з викоренення насильства щодо жінок, класні годиниз нагоди підписання Загальної декларації  прав людини, заняття з учнями з елементами тренінгу «Шлях до дружби», виставка –конкурс дитячих малюнків « Мій найкращий друг!».

20181211_115744.jpg
IMG_20191205_085512.jpg
IMG_20191205_085445.jpg
IMG_20191130_164217.jpg
IMG_20191205_091631.jpg
IMG_20191205_091607.jpg

  У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, пропаганди принципів терпимості в усіх учасників навчально-виховного процесу  в період з 11 по 15 листопада 2019 року в Слоутському НВК  було проведено Тиждень толерантності  під гаслом «Толерантність – крок до свободи»". Впродовж тижня робота соціально - психологічної служби школи була спрямована на розуміння необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, потребу злагоди, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими, підвищення настрою учасників навчально-виховного процесу, створення ситуацій-успіху для невпевнених учнів та розкриття творчого потенціалу обдарованих дітей.

     План проведення тематичного тижня був насичений та різноманітний. Упродовж тижня Толерантності всі учні школи брали активну участь у заходах, які змінювали один одного.  З учнями 1-4- х класів була проведена година спілкування «День добра і ввічливості».
   Серед учнів 5-7-х класів було проведене анкетування «Чи знаєш ти, що таке толерантність?» , а з учнями 8-11-х класів - тестування «Наскільки ви толерантні?».

В старших класах відбувся конкурс на кращий переклад вірша про толерантність з англійської мови.

    Учні початкових класів переглянули  і  обговорили мультфільми про толерантність, доброту і взаємо-порозуміння з обговоренням. В 5- 8 класах були проведені конкурси на кращу пісню про мир та дружбу між людьми  та  малюнків на тему  «Мій друг».

В шкільній бібліотеці  облаштовано виставку «Різнобарвний  світ людства!». Крім того,  відбулися заняття для учнів 8 класу «Толерантність врятує світ»  та  «Посмішка в долоньках» в старшій групі ДНЗ

    Цікавим і змістовним був круглий стіл  з елементами театралізованого дійства «Звичаї народів світу» для учнів 5-8 класів. Також пройшли акції  «Візьми посмішку з собою!» та хвилинка позитиву «Обіймашки»  в молодшій групі  ДНЗ. До Дня толерантності було влаштовано виставку плакатів та малюнків.

photovisi-download.jpg
IMG_20190920_110106.jpg
IMG_20190917_122525.jpg
IMG_20190920_110435.jpg
IMG_20190917_085959.jpg

В період з 16 до 20 вересня 2019 року  в нашій країні проводився Всеукраїнський тиждень протидії булінгу з метою проведення  роз’яснення учасникам освітнього процесу положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії боулінгу (цькуванню)» № 2657-VІІІ від 18 грудня     2018 року, інформування про булінг та його види, відповідальність за вчинення булінгу, механізми реагування на випадки булінгу і захист постраждалих осіб. Зокрема, з учнями були проведені виховні години «Я проти булінгу»; «Анти-Кібергбулінг у соцмережах»:   анкетування щодо обізнаності учнями 7 - 11 класів  проблеми булінгу «Що я знаю про булінг?»; перегляди кінофільму «Бумеранг» з обговоренням серед учнів; виготовленно та розповсюдженно буклети серед батьків та учнів зж інформацією про шляхи протидії боулінгу та безпеки в інтернеті, а також виставки, інформаційні куточки, робота з антистресовими розфарбовками тощо.

10 вересня 2019 року  відзначається по всій планеті Всесвітній день запобігання самогубствам або  Всесвітній день запобігання суїциду, з метою сприяння діяльності щодо запобігання самогубств у всьому світі. Ця дата відзначається щорічно, починаючи з 2003 року. Не був осторонь і наш навчальний заклад.

На  загальношкільній лінійці оголошено про проведення 10 вересня 2019 року Всесвітнього дня запобігання суїциду;

Відкрито виставку плакатів, позитивних мотиваторів,   телефонами «гарячої лінії» Департаменту кіберполіції України  та електронною адресою, за якою можна звернутися, щоб заблокувати «суїцидальну групу», служби екстренної психологічної допомоги;

Був проведений захід серед учнів початкових класів «Веселі долоньки»;

 В 7-9 класх  пройшли  виховні години «Шлях до успіху» та «Дорога щастя»;

В10-11 класах відбувся просвітницький захід під назвою «Життя прекрасне», з переглядом кінофільму «Цінуй своє життя, воно прекрасне!» 

загружено.jpg
bottom of page